Manicure hybrydowy – wszystko co musisz o nim wiedzieć Brak ocen

paznokcie

Masz dosyć częstego malowania paznokci, ciągłych odprysków, nierówno rozprowadzonego lakieru, ale jednocześnie nie chcesz niszczyć swoich płytek żelami czy tipsami? Mamy dla ciebie rozwiązanie! Manicure hybrydowy.

Co to jest?

Manicure hybrydowy jest to kilka warstw specjalnego lakieru nakładanego na płytkę paznokcia, a następnie utwardzanego pod lampą UV. Dobrze zrobiona hybryda trzyma się około 3 tygodni do miesiąca. Lakierów hybrydowych nie zmywa się się także zwykłym zmywaczem. Jako iż jest to ciało obce, wpływa na kondycje płytki paznokcia, jednakże nie bardziej niż zwykłe lakiery. Jest on natomiast o wiele mniej szkodliwy od tipsów czy żeli. Hybrydę nakłada się na paznokieć beż dodatkowego przedłużania, czyli nic się nie dokleja do płytki, a długość zostaje taka sama jak przed malowaniem.

Ile trwa, ile kosztuje?

Robienie manicure hybrydowego w salonie kosmetyczny trwa około godziny. W tym czasie kosmetyczka nadaje odpowiedni kształt paznokciom, usuwa nadmiar skórek, maluje i nawilża skórę. Koszt takiej pielęgnacji to około 100 zł, jednakże na rynku jest wiele osób zajmujących się tym hobbistycznie. Biorą one za taką usługę około 30-40 zł.

Jak dbać o hybrydę?

Jeżeli masz manicure hybrydowy warto pamiętać o codziennej pielęgnacji dłoni, nawilżaniu ich kremami. Dodatkowo pamiętaj aby używać rękawic ochronnych przy sprzątaniu, bądź innym kontakcie ze środkami chemicznymi. W ten sposób zadbasz nie tylko o paznokcie, ale również o dobrą kondycję dłoni.

Jak usunąć lakier?

Hybrydy nie można zmyć zwykłym zmywaczem do paznokci. Służy do tego aceton. Na początek przygotuj waciki, folie aluminiową, pilniczek i buteleczkę acetonu. Nalej trochę płynu na wacik, nałóż go na paznokieć i zawiń folią. W tej postaci dłonie powinny pozostać przez 10-15 minut. Po tym czasie hybryda sama powinna odejść od płytki. Resztki usuniemy zwyczajnie pilniczkiem.

Oceń

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *