ABC pielęgnacji cery naczynkowej Brak ocen

W okresie jesienno – zimowym cera naczynkowa wymaga specjalnej pielęgnacji. Delikatne żyłki w kontakcie z wiatrem i mrozem mogą pękać, co nie tylko źle wygląda, ale też ma poważne konsekwencje zdrowotne. Jak dbać o cerę naczynkową, aby niezależnie od pory roku wyglądała pięknie?

 

Odpowiednia dieta
Dobre odżywianie nie “skasuje” powstałych już pęknięć naczynek, ale zapobiegnie kolejnym. Dlatego jesienią i zimą powinniśmy szczególnie zadbać o odpowiednie menu. Wprowadźmy do swojego codziennego jadłospisu więcej warzyw i owoców – w postaci surowej, gotowanej, a także świeżo wyciskanych soków.

 

Witamina C
Nie tylko pozwala zadbać o odporność organizmu, ale także chroni delikatne naczynka przed pękaniem. Nie musimy przyjmować witaminy C w tabletkach. Zdrowszą alternatywą będzie picie soków owocowych, np. z cytrusów lub czarnej porzeczki. Wprowadźmy do menu również kwaśne warzywa – kiszoną kapustę, ogórki, marynowaną paprykę.

 

Dopasowane kremy
Stanowisko kosmetologów brzmi jasno – odpowiednio dobrany krem to inwestycja w naszą urodę. Blog ten popiera je w całości. Cera naczynkowa wymaga uważnej pielęgnacji, dlatego wybór kremu powinien być dobrze przemyślany. Wystrzegajmy się tych zawierających alkohol, gdyż może podrażnić delikatną skórę. Dobrym wyborem będą za to kosmetyki z witaminą C i nowością na rynku, czyli rutozydem.

 

Jak maskować?
Co zrobić z już powstałymi naczynkami? Przede wszystkim zainwestować w dobry korektor. Zamaskuje on nieestetycznie wyglądające czerwone żyłki. Wybierajmy specjalnie dopasowany do ukrywania zaczerwienień zielony korektor.
Także kolor farby do włosów ma niebagatelne znaczenie przy cerze naczynkowej. Delikatne, przygaszone odcienie blondu lub brązu dobrze ukryją przebarwienia.

Oceń

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *