Dobieramy płaszcz jesienny 5/5 (1)
5/51

Tegoroczny październik nie daje nikomu zapomnieć, że już niedługo zawita do nas zima. Warto więc przejrzeć swoją szafę i zorientować się, czy nie potrzebujemy ciepłego, wygodnego płaszcza, który ochroni nas przed zmienną aurą. Dla tych, którzy w garderobie nic nie znaleźli, mamy kilka rad, jak dobrze dobrać jesienno – zimowy płaszcz.

 

Dla gruszki
Panie o tym typie figury powinny rozejrzeć się za płaszczami z ozdobnikami w górnej połowie – dużymi guzikami, szalowymi kołnierzami. To pozwoli wyrównać proporcje pomiędzy masywniejszym dołem i drobniejszą górą. Modowe portale dla kobiet radzą też, by “gruszki” wybierały modele dwurzędowe, czyli z dwoma rzędami guzików.

 

Dla kolumny
W tym przypadku dobrze dobrany płaszcz powinien optycznie dodać krągłości. Idealny model dla kolumny to ten z dwoma rzędami guzików (jak w poprzednim przykładzie), z dużymi, wyraźnymi kieszeniami w okolicy bioder oraz w żywym, soczystym kolorze. Dobrym wyborem będzie również płaszcz z wyraźnie zaznaczoną talią.

 

Dla niskiej
Panie o niskim wzroście powinny wybierać krótkie płaszcze, które nie będą obciążać ich sylwetek. Warto tak długo przymierzać różne modele, aż znajdziemy perfekcyjnie dopasowany. Ciekawym rozwiązaniem jest płaszcz w wyrazistym kolorze.

 

Dla jabłka
Dla kobiet okrąglejszych najlepszy będzie model z jednym rzędem guzików. Dzięki temu duży już z natury biust optycznie się zmniejszy. Idealnie sprawdzi się nieco luźniejszy płaszcz – może być nawet o rozmiar większy. Wtedy wystarczy jedna wizyta u krawcowej, by przez zaznaczenie talii wyrównać proporcje ciała.

 

Wybierając płaszcz, zwróćmy uwagę przede wszystkim na to, by był miękki i ciepły. Taki model, niezależnie od swojego kroju, dobrze ochroni nas przed wiatrem i mrozem.

Oceń

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *