Pielęgnacja skóry zimą Brak ocen

zima

Za oknami piękna, biała zima. Czas na spacery po śniegu, łyżwy, narty. Jednakże czy Twoja skóra jest na to gotowa? Jak pielęgnować skórę, aby niskie temperatury nie były jej straszne? Niech Twoje ciało przygotuje się na zimą razem z Tobą!

5 porad jak pielęgnować skórę zimą

  1. Kremy

Najważniejszym kosmetykiem przy minusowych temperaturach za oknem jest krem nawilżający. Przed każdym wyjściem na dwór smaruj dokładnie ręce kremem  nawilżająco-ochronnym, twarz codziennie rano kremem ochronnym, a wieczorami dogłębnie nawilżającym. Dopieraj kremy uważnie. Konsystencja powinna być zależna od rodzaju skóry. Skóra sucha – gęsty krem, skóra tłusta i mieszana – emulsja bądź lekki krem.

  1. Maseczki

Twoja skóra na pewno będzie Ci wdzięczna za cotygodniowe maseczki nawilżające na twarz jaki i na ręce. Idealnie sprawdzą się maseczki z dużą ilością aloesu, rumianku, owsa witaminy E czy oleju arganowego.

  1. Pomadki

Skóra ust w trakcie zimy jest najbardziej narażona na wysuszanie i pękanie. Pamiętaj żeby kontrolować się i nie zagryzać, nie lizać ust na powietrzu. Dodatkowo twoim nieodłącznym towarzyszem powinna być tłusta pomadka zapewniająca ciągłe nawilżenie ust.

  1. Krem z filtrem

Pomimo iż w ciągu zimy nie leżymy na plaży i się nie opalamy, nie daj się zwieść! Zimowe słońce jest w stanie zarumienić Twoją skórę równie mocno co latem. Dlatego też używaj kremu z filtrem na nos, policzki. Szczególnie ważne jest to podczas jazdy na nartach, desce czy uprawianiu jakiegokolwiek innego sportu w zimowym słońcu.

  1. Unikaj peelingów

W trakcie zimy usuń ze swojej łazienki gruboziarniste peelingi. Usuwają one bowiem naturalną warstwę ochronną Twojej skóry, narażając ją na szybsze wysychanie i pękanie. W mroźne dni, lepie sprawdzą się w kąpieli delikatne scruby cukrowe z dodatkiem nawilżających olejków.

 

Oceń

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *