5 rzeczy, które powinien potrafić każdy facet Brak ocen

krawat

Są pewne rzeczy w życiu prawdziwego faceta, których nie może zaniedbać. Dla wielu są to sprawy trywialne, dla innych – najwyższej wagi. Niezależnie od nastawienia – zawsze należy o nich pamiętać lub chociaż mieć o nich jakiekolwiek pojęcie.


Jak wybrać odpowiedni krawat?

Jest to jedno z wielu pytań, które zadaje sobie dobrze ułożony facet. Odpowiedni dobór koszuli do spodni, dodatków itp. może wydawać się trudny, jednak nie zawsze musi tak być. Należy nauczyć się, jakie kolory są komplementarne między sobą, jakie analogiczne a jakie neutralne (wystarczy wpisać w wyszukiwarkę internetową hasło „koło kolorów”). Największym wyzwaniem dla panów, jest zazwyczaj odpowiedź na pytanie, jaki krawat do niebieskiej koszuli będzie najbardziej odpowiedni? Najlepiej w takich sytuacjach postawić na stonowane kolory, takie jak czarny, szary lub granatowy. Propozycja dla bardziej odważnych to połączenie niebieskiego z pomarańczowym lub ciemnozielonym.

Jak zawiązać krawat?

Jest to pytanie które niejednemu facetowi spędzało już sen z powiek. Można kupić krawat na gumce, ale to jak kupienie samochodu z automatyczną skrzynia biegów,  tylko dlatego, że nie potrafi się ich zmieniać – można ale warto być gotowym na sytuację, gdy nie mamy dostępu do łatwiejszej opcji. Sposobów na zawiązanie krawata jest tak wiele jak wiele jest okazji do noszenia go. Najpopularniejsze wiązania to:

  • Pół-Windsor – klasyczny, najlepszy na poważne uroczystości
  • Węzeł prosty(tzw. Four-In-Hand) – jak sama nazwa wskazuje jest bardzo prosty a przy tym dobrze wygląda. W sam raz na zwykłą imprezę lub też na rozmowę kwalifikacyjną.

Najlepszym sposobem na naukę wykonania węzła jest obejrzenie poradnika na Youtube lub poproszenie kogoś o zademonstrowanie.

Gotowanie

Prawdziwy facet powinien nie tylko błyskawicznie zawiązać krawat, dopasować jego kolor do koszuli, ale jeszcze umieć ugotować przynajmniej jedno popisowe danie, którym zaimponuje każdej kobiecie. Na początek warto nauczyć się przyrządzać coś prostego – spaghetti lub panierowana pierś z kurczaka to potrawy, z którymi powinien sobie poradzić każdy mężczyzna.

Bycie na czas

Najważniejsze na koniec – prawdziwy mężczyzna nigdy nie powinien przyjść na spotkanie, randkę, obiad itp. spóźniony! Nie tylko to źle świadczy o człowieku w kwestii zachowania ale też pokazuje, że nie potrafi się on zorganizować tak, by być gdzieś na czas. Nie jest on osobą pewną. Jednakże – jeśli już się spóźni to należy jak najwcześniej zawiadomić daną osobę o tym i podać mniej-więcej czas kiedy może się spodziewać wizyty. Warte zapamiętania: “Lepiej być za wcześnie niż za późno”

 

Oceń

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *