Jak postrzegamy modę? Brak ocen

Chciałabym zacząć od pewnej ciekawostki, nad którą niewiele z nas się zastanawia. Mianowicie – jak postrzegamy modę i urodę? Każda kobieta chce wyglądać oszałamiająco i robi wszystko, by ten cel osiągnąć, często nieświadomie godząc się na niedogodności. Poznajmy kilka zasad rządzących światem mody.

Modne albo funkcjonalne – wybór należy do ciebie

Już od najdawniejszych czasów to, co wygodne, było postrzegane jako starodawne i niemodne. Średniowieczne suknie dam dworu, ciężkie i niewygodne, uchodziły za szczyt elegancji. Chłopki natomiast nosiły skromne szaty, które nadawały się „jedynie do pracy w polu”, były natomiast funkcjonalne i komfortowe. Owa tendencja przetrwała do dziś. Może ściskające talię gorsety wyszły już z użycia, za to kobiety wciąż noszą szpilki. Mało tego, definiują je jako najodpowiedniejsze buty na wyjątkowe okazje – mimo, że już po kilku godzinach najchętniej chodziłyby boso.

Aby być piękną, trzeba cierpieć

Już dzikie afrykańskie plemiona posiadały swój styl i modę, która miała je odróżnić od innych kultur i zwyczajów. Każda wioska, każda nacja miała swoje kanony piękna, których rezultatem często było cierpienie i okaleczanie się. Dziś na szczęście nie musimy deformować sobie stóp, warg lub uszu, lecz współczesna moda nadal jest naznaczona bólem. Warto wspomnieć chociażby o wymienionych już szpilkach – za piękny wygląd płaci się bólem stóp, odciskami i brakiem komfortu. Nawet przekłuwanie uszu jest bolesne, lecz na szczęście jednorazowe.

Wyraź swoją osobowość

Na koniec warto wspomnieć o miłych skutkach wyrzeczeń. Obowiązująca zarówno w dawnych czasach, jak i teraz moda ma nam pomóc w wyrażeniu siebie, swojego stylu i osobowości. Możemy przebierać wśród propozycji projektantów i cały czas szukać czegoś, co nam odpowiada. Warto posiłkować się aktualnymi trendami i wybierać z nich elementy, które najbardziej pasują do naszego stylu.

Oceń

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *